Setkání a čekárny

Datum: 16.05.2011 | Vložil: Svitavský

Před 14 dny došlo k setkání novousedlíků s částí starousedlíků.Byl jsem požádán,abych to tady na webu,za starousedlíky shrnul.

Když jsme dorazili na místo, tak nás překvapilo,kolik těch nových vlastně je a to prý ještě zdaleka nebyli všichni.Na setkání jsme přišli náležitě upraveni.Postupem času jsme konstatovali,že na chlastání na stojáka už nejsme-to je fakt pro mladý.

Čekali jsme,že na kovárně bude nářez ,na to ale nedošlo,to nás hodně zklamalo.

Protože jsme(někteří)slíbili svým polovičkám,že se budem chovat slušně,tak jsme skoro vůbec nevyváděli a ani se nebavili jako normálně,dokonce se ani nikdo z nás neporval.Většina z nás měla okno,proto tuto opileckou akci hodnotíme poměrně kladně.Ještě k novým autobusovým čekárnám.

Ta stará čekárna veteránka,která stála v Dol.Lomnici minimálně 46 let měla úžasnou historii.Vzpomínali jsme,jak se nám v ní,v době,kdy jsme byli ještě školou povinní, úžasně kouřilo a chlastalo.Kolikrát nám posloužila jako poslední zastávka,když jsme se vraceli od Krkouna.Našli se i tací,kteří tam do rána přechrupli.Sem tam zažila i soulož. Čekání v ní bylo příjemné,déšt,sníh ani vítr neměl šanci.Dalo se za ní v klidu i odskočit,v případě nutnosti.

Nové čekárny se jak svým vzhledem,tak použitým materiálem na vesnici,mezi sedlové střechy hodí,jako pěst do prdele.Soudě podle velikosti byly navrženy pro národy asijské,pro které je výška jedenáctiletého chlapce nejvyšší dosaženou metou.Projektant evidentně počítal,že při dešti nikdy nefouká vítr,nebo je možná střecha nespojena se stěnami z důvodu odvodu nežádoucích plynů.Škoda,že nikde nebyla uveřejněna celková cena těchto skvostů

Přidat nový příspěvek